Tato stránka obsahuje informace o stanici, o novinkách, případně záměrech.
O meteostanici
Název stanice: Davis Vantage Pro 2 (dne 19.9.2012 došlo k výměně stanice WH1080 za Davis Vantage Pro 2)

Jedná se o profesinonální meteostanici, která se vyrábí v USA v Kalifornii. Mezi její přednosti patří nejen kvalitní senzory a celkové provedení, ale i častější intervaly měření dat, která jsou okamžitě k dispozici. Tento model se vyrábí jak v kabelové verzi tak i bezdrátové. Meteostanice, která měří ve Frýdlantu je bezdrátová a skládá se z těchto komponent: SRÁŽKOMĚR, ČIDLO TEPLOTY A VLHKOSTI, ANEMOMETR (rychlost + směr), VENKOVNÍ VYSÍLACÍ JEDNOTKA, SOLÁRNÍ PANEL, AKTIVNÍ ASPIRAČNÍ ŠTÍT, DOMÁCÍ JEDNOTKA (teplota, tlak atd.) Dne 26.10.2012 bylo na stanici instalováno vytápění srážkoměru, stanice je tak připravena pro měření srážek i v zimních měsících.

Aby stanice měřila co nejpřesněji, jsou čidla umístěna v těchto výškách: srážkoměr - 1 m, teplota/vlhkost - 2 m, rychlost a směr větru cca 10 m. Celková poloha stanice Frýdlant v Čechách - Předměstí, 320 m n.m.
Meteostanici Davis lze dále vybavit dalšími senzory: UV senzor, senzor slunečního záření, čidlo pro měření přízemní teploty, čidlo vlhkosti listů a také čidla pro měření teploty a vlhkosti půdy.Používaný software + hardware:
Weather Display
WD umí zobrazovat data na internetu, lze jej také různě nastavit pro zobrazování dat na vašem pc a obsahuje celou řadu dalších možností. Mezi jeho přednosti bych také uvedl možnost připojení webkamery - kterou lze přímo nastavit v samotném programu (ukládání snímků, odesíláni atd.). K WD je možné zakoupit aplikaci Weather Display Live - která umožňuje zobrazovat data v reálném čase. (Stejně jako WD tak i WDLive je placený software). Frýdlantská meteostanice využívá v současnosti aplikaci WD Live, což je flash aplikace se zobrazením měřených veličin pomocí grafických prvků. Aktualizuje se po 1minutě. Tato flash aplikace využívá ke svému provozu meteoserver Silverstone DC01 (a také meteohub). Toto zařízení umí ještě generovat grafy, které si sami nastavíte, tak jak potřebujete.

Aby se dala konzola vnitřní jednotky připojit k meteoserveru, či pc, je třeba mít zakoupený Weatherlink. Jedná se o malé zařízení, které se připojí do konzole a pak pomocí usb kabelu připojuje konzolu do pc, meteoserveru. Weatherlink je na obrázku č. 3.

Novinky na stanici:
2014 - 2020 - v plánu je dovybavení stanice dalšími senzory -> UV, přídavná stanice pro měření přízemní teploty, vhlkosti a teploty půdy a senzory vhlkosti listů (finančně velmi náročné)
18. 8. 2014 - pořízení a instalace nového kamerového systému, jedná se o systém, který běží na Raspberry Pc s platformou linux a typ kamer je originální kamera pro RPI
9. 11. 2013 - pořízení a instalace solárního senzoru
Čidlo pro měření teploty a vlhkosti je umístěno v aktivním štítu, který je napájen solárním panelem. Na obrázku také vidíte vysílací jednotku.
Anemometr s četností měření každé 2s a citlivostí 0,5m/s. Max hodnota pro změření je 62m/s.
Stará meteostanice WH1080
Srážkoměr s citlovostí 0,2mm srážek, lze jej i vyhřívat.
Pohled na celkovou konstrukci meteostanice.
Obr. 1: Meteoserver Silverstone DC01
Obr. 2: Meteoserver Silverstone DC01
Obr. č. 3: Weatherlink pro připojení stanice k pc
Zem. šířka N50°55'39" - zem. délka E15°4'38" - nadm. výška 320 m
Pohled na meteostanici v zimě.
HL. STRANA           O METEOSTANICI             ARCHIV I.            ARCHIV II.          VČEREJŠÍ DATA           MĚSÍČNÍ DATA             TABULKA               BUDÍKY           

POVODEŇ2010         METEOGRAM/RADARY           JAVA APLIKACE             WEBKAMERA1           WEBKAMERA2     WEBKAMERA3       PANORAMA       ANIMACE KAMER                   
© Provoz meteorologické stanice - Bc. Filip Pokorný, 2011 - 2015